Academic Achievers (proficiency)

Academic Toppers of class X for the year 2016 – 17

   10 CGPA       KESHAV ABHAY SHAH  

BUKKAPATTNAM SHREEKAR 

       ALEKHYA PATHAK                  

      AREPALLI PRERANA   

      SIRSAPALLI SUSHMITHA

ENGLISH         KESHAV ABHAY SHAH                               V.SHRAVANI

A.KIRAN KASHYAP SAI                                         KOLA LIKITHA

ALEKHYA PATHAK

HINDI       ALEKHYA PATHAK

KESHAV ABHAY SHAH

TELUGU        KOLA LIKITHA                               ACHANTA  KAVYA
MATHEMATICS KESHAV ABHAY SHAH

AREPALLI PRERANA

SCIENCE BUKKAPATTNAM  SHREEKAR

KESHAV ABHAY SHAH

SOCIAL SCIENCE ALEKHYA PATHAK

KESHAV ABHAY SHAH

 Information Technology     AREPALLI PRERANA

ALEKHYA PATHAK

DISHA D LALWANI                    SIRASAPALLI SUSHMITA

BUKKAPATTNAM SHREEKAR

KESHAV ABHAY SHAH

NAGACHARAN KOTTURI                      T. NITHESH ARAVIND

Academic Achievers information for the year 2016-17

Class & Section Section Toppers Proficiency 100% Attendance All Round Achievers
Class II Daffodil Aakil Siddique  

A.Adhvik

 

S.Ruchika

 

 
Zinnia Amrit Anubhab
Tulip A.Adhvik
Hibiscus B. Sri Lasya
Class III  
Daffodil A.Pallavi  

 

·        Dharshini Karthic

·        Shrivas Nayak

 

 

K. Jasweer Surya

M. Pardhiv

 

Zinnia Shrivas Nayak Revanth Nakkina

 

Tulip ·        G.Aryan Reddy

·        Dheeraj Agarwal

G. Aryan Reddy

           

Hibiscus Dharshini Karthic Dharshini Karthic

 

Pansy Sheza Fathima T. Chaturya
Class IV  
Daffodil K.Kruthika Yogi  

E.Sreeya Rao

 

S.Pranathi

Kruthika Yogi

 

Zinnia E.Sreeya Rao E. Sreeya Rao

 

Tulip K.Deshika Keerthi Aditya C Gujjar
Class V    
Daffodil M.Sukruti  

 

P.Shanmukhi

·        R.Darshini

·        P.Angel Prathibha Mukherjee

·        P.Ashish Jaya Prajwal

 

  SHANMUKHI  P

 

Zinnia P.Shanmukhi
Tulip

 

S.Revathi

 

Class VI  
Daffodil Amol Pathak  

Amol Pathak

·        Enoch Eden

·        Amol Pathak

 

  AMOL PATHAK

 

Zinnia Vaishnavi .P Vernekar
Class VII      
Daffodil P.Nandini  

K.Sudharshini

 

M.Harshavardhan

ALAFIYA KHAN
Zinnia K.Sudharshini
Class VIII        
Daffodil Arzoo Gour  

Arzoo Gour

·        K. Yashaswini

·        P.Surender

·        Nafay Imad Khan

ARZOO GOUR

 

Zinnia Hasti Jayesh Shah NITHYANJALI   M

 

Class IX Sahil Nizam Ashritha Sree AVVN DECONDA SANJANA

 

Class X     ALEKHYA PATHAK

KESHAV ABHAY SHAH

Subject Toppers 2016-17

 

Class

English L2 Maths Science Social
Hindi Telugu
Class II ·        B.Sri Lasya

·        Amrit  Anubhab

 

 

Greeshma

 

 

 

T.Akshaya

·        B.Sri Lasya

·        Lakshmi Pavan Pranav

·        A.Adhvik

·        Qariya Madani

·        Tanmay Athreya

·        Sai Nethra

Class III  

Dharshini Karthic

 

Dharshini Karthic

 

A.Pallavi

 

Dharshini Karthic

·        Dharshini Karthic

·        G.Aryan Reddy

·        K.Shriya Shankar

 

Dheeraj Agarwal

 

Class IV  

E.Sreeya Rao

 

K.Kruthika Yogi

·        Veda Sahasra

·        S.L.Venkata Jai Charan

 

E.Sreeya Rao

 

E.Sreeya Rao

 

E.Sreeya Rao

Class V  

M.Sukruti

 

P.Shanmukhi

·        P.Angel Prathibha Mukherjee  

P.Shanmukhi

 

M.Sukruti

 

P.Shanmukhi

Class VI ·        Amol Pathak

·        Vaishnavi .P Vernekar

·        Amol Pathak

·        L.Gayathri

N. Srujan Vaishnavi .P Vernekar Amol Pathak L.Gayathri
Class VII K.Sudharshini Alafiya Khan G. Sree Varsha Alafiya Khan K.Maheeth Anjan Omar Afeef
Class VIII ·        M.Nithyanjali

·        Arzoo Gour

Arzoo Gour A.Harshika Reddy

 

Arzoo Gour Arzoo Gour ·        Arzoo Gour

·        M.Nithyanjali

 

Class IX Bhavana Panwar Ashutosh Panigrahi Sai Neeraja Sahil Nizam Sahil Nizam Ashutosh Panigrahi

L3 Toppers  2016-17

 

Class

L3
Hindi Telugu Sanskrit
 

Class V

 

 

 

P.Angel Prathibha Mukherjee

 

 

 

P.Shanmukhi

 

Saiyam Singhi

 

Class VI

 

 

 

M.Varshini

 

 

 

 

D.Aishu

 

Amol Pathak

Class VII

 

 

 

K.Sudharshini P. Nandini Yash Lahoti
Class VIII

 

 

 

 

K.Sai Pushpak M.Nithyanjali Arzoo Gour
S.No Cent % Attendance Proficiency prize All Rounder
Nursery Shaik. Aliya Janjala. Riah
LKG 1) Divyanshu Patra (Daff)
2)   Ponnada   Satvika  (Zinnia)3)  Ananya   Joshi    ( Tulip) 
1)     Aayat   Sayeed    (Daffodil)2) Prisha Mangesh Desai(Zinnia)3) Kallakuri Anirudh(Tulip)

 

UKG   P. Sri   Vainavi (Daffodil)
Priyam Partheev Patra(Zin)Abhinav Chaitanya . M(Tul)
1)  Navya  Sree. S   (Daffodil)2) Gautami     Raikar  (Zinnia)3)  Shaik  Yahiya Hussain(Tul)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cent% Attendance , Proficiency and All rounders list 2015-16

 

Class Cent % Attendance Proficiency prize All Rounder
I 1)     S. Ruchika(Daffodil) B.  Sri   Lasya(Hibiscus) Qariya   Madani(Hibiscus)
II 1)     Bijoy Nivas .K                     (Daffodil)2)     Hadi  Shareef   (Zinnia) Dharshini   Karthic(Hibiscus) 1)     G. Aryan  Reddy (Tulip)2)     T. Mahima  (Hibiscus)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Section Toppers 2015-16

Class Section Name of the student
I Daffodil P. Harshitha
Zinnia D.Venkata  Rishika
Tulip Akkera  Adhvik
Hibiscus B.Sri  Lasya
Pansy Gunjan  RathiG.  Naga  Sai  Vaishnav
II Daffodil Sesh    Narayan  Misra
Zinnia Shrivas   Nayak
Tulip G. Aryan    Reddy
Hibiscus Dharshini   Karthic
Pansy Sheza   Fathima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Subject Toppers 2015-16

 

Class English L2 Maths Science Social
Hindi Telugu
Class I J. Lakshmi  Pavan  Pranav(Tulip) Akkera. Adhvik(Tulip) T.  Akshaya(Pansy) G.Naga   Sai  Vaishnav(pansy) D.  Pranith(Hibiscus)
Class II Dharshini   Karthic(Hibiscus) Shrivas   Nayak(Zinnia) Sheza   Fathima(pansy) Dharshini   Karthic(Hibiscus) Jignesh   Kumar Kundu(Hibiscus)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cent% Attendance , Proficiency and All rounders list 2015-16

 

S. No Cent % Attendance Proficiency prize All Rounder
III S. Pranathi(Zinnia) E. Sreeya   Rao(Zinnia) E. Sreeya    Rao(Zinnia)
IV A.   Lakshmi  Tanmayi(Tulip) P. Shanmukhi(Zinnia) P. Shanmukhi(Zinnia)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Subject Toppers 2015-16

 

Class English L2 Maths Science Social
Hindi Telugu
Class III E. Sreeya   Rao(Zinnia) E. Sreeya   Rao(Zinnia) T. Nethresh(Zinnia) E. Sreeya   Rao(Zinnia) E. Sreeya    Rao(Zinnia) E. Sreeya   Rao(Zinnia)
Class  IV P. Shanmukhi(Zinnia) P. Shanmukhi(Zinnia) Y. Hridika(Zinnia) P. Shanmukhi(Zinnia) P. Shanmukhi(Zinnia) Aditya M Menon(Daffodil)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Section Toppers 2015-16

 

Class Section Name of the student
III Daffodil K. Kruthika Yogi
Zinnia E. Sreeya Rao
Tulip  Veda  Sahasra
IV Daffodil Aditya M Menon
Zinnia P. Shanmukhi
Tulip Ch. Nithya Santhoshini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cent% Attendance , Proficiency and All rounders list 2015-16

S. No Cent % Attendance Proficiency prize All Rounder
V 1)     Amol Pathak(Daffodil)2)     Abhijith M K Shetty

(Daffodil)

3)     Aaditya   M

(Daffodil)

4)     Enoch Eden

(Zinnia)

 

Amol   Pathak(Daffodil)    Amol    Pathak(Daffodil)
VI                 — Basiri   Sai    Shreya(Daffodil) Basiri  Sai   Shreya(Daffodil)
VII               — Arzoo   Gaur(Daffodil) Arzoo   Gaur(Daffodil)
VIII             —- Sahil   Nizam(Zinnia) Sahil   Nizam(Zinnia)
IX 1)     Alekhya   Pathak(Daffodil)2)     M. Maadeshwaran

(Daffodil)

3)     G. Eunice  Amulya

(Zinnia)

Keshav   Abhay   Shah    (Zinnia) Keshav   Abhay   Shah(Zinnia)

 

 

 

 

 

 

Section Toppers

Class Section Name of the student
V Daffodil Amol  Pathak
Zinnia  Vaishnavi P. Verneker
VI Daffodil Basiri Sai Shreya
Zinnia K. Sudharshini
VII Daffodil Arzoo Gaur
Zinnia Hasti Jayesh Shah
VIII Daffodil Arjun .P.M
Zinnia Sahil   Nizam
IX Daffodil Alekhya   Pathak
Zinnia Keshav   Abhay   Shah

 

 

 

 

 

 

 

 

Subject Toppers 2015-16

Class English L2 Maths Science Social
Hindi Telugu
Class V Amol  Pathak(Daffodil) Amol  Pathak(Daffodil)  K. Sai  Gokul(Zinnia) Amol  Pathak(Daffodil) Vaishnavi  P. Verneker(Zinnia) Amol   Pathak(Daffodil)
Class VI Basiri  Sai Shreya(Daffodil) Basiri  Sai Shreya(Daffodil) K. Sudharshini(Zinnia) Alafiya   Khan(Zinnia) Basiri  Sai  Shreya(Daffodil) Basiri  Sai Shreya(Daffodil)
Class VII Arzoo  Gaur(Daffodil) M.  Nithyanjali(Daffodil) K.  Hema  Sri(Zinnia) Arzoo Gaur(Daffodil) Arzoo Gaur(Daffodil) M. Nithyanjali(Daffodil)
Class VIII Arjun .P.M(Daffodil) Ashutosh Panigarhi(Zinnia) G.Venkata   Sai      Neeraja(Daffodil) Sahil Nizam(Zinnia) Arjun .P.M(Daffodil) Ashutosh Panigarhi(Zinnia)
Class IX Alekhya   Pathak    (Daffodil) Alekhya   Pathak    (Daffodil) B.Shreekar(Zinnia) Keshav   Abhay   Shah(Zinnia) Keshav   Abhay   Shah(Zinnia) Keshav   Abhay   Shah(Zinnia)

 

 

 

 

 

 

L3 Toppers 2015-16

 

Class L3
Hindi Telugu Sanskrit French
V G.  Mohit Kumar Dutta(Daffodil)  Y. Lohithnath  Reddy(Zinnia) Amol   Pathak(Daffodil)  
VI K. Sudharshini(Zinnia)     Sarada   Srinija(Daffodil) Basiri  Sai  Shreya(Daffodil)  
VII K. Sai   Pushpak(Daffodil) M. Nithyanjali(Daffodil) Arzoo   Gaur(Daffodil)  
VIII K. Sri  Bhavya(Zinnia) Sahil   Nizam(Zinnia) Bhavana     Panwar(Zinnia)